Şirin Yücel Hakkında

Şirin Yücel Hakkında

1998 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji mezunu olan Yücel, mezun olduktan sonra, Londra'da İletişim ve Reklamcılık üzerine ilk yüksek lisansını yapmıştır.


Londra'da yaşadığı dört yıl içinde Hürriyet Londra'da çalışan Yücel, gazeteciliğin yanı sıra, Londra'nın en seçkin restoranlarında garsonluktan müdür yardımcılığına kadar değişik kademeler de görev almıştır. Yücel, bu süre zarfında Türk, İtalyan, Fransız, Portekiz, Avustralya, Fas ve Amerikan gibi değişik dünya mutfaklarını ve işletme anlayışlarını yakından tanıma imkânı bulmuş ve pek çok Avrupa ülkesini ziyaret ederek, o ülkelerin kültürel dokusunu ve yaşam biçimlerini bir sosyolog gözüyle, inceleme imkanı edinmiştir.


Türkiye'ye döndüğünde ise, İşletme ana bilim dalında ikinci yüksek lisansı yapan Yücel, bu süre zarfında da özel bir dershanede rehberlik ve psikolojik danışmanlık yapmış ve devamında bir süre Habertürk'te editör olarak çalışmıştır. Yücel, 18 yaşında Cumhuriyet ile başlayan meslek hayatına 5 yıl boyunca tüm yönetim ve idari işlerinin sorumluluğunu yüklendiği gümrük müşavirlik firması ile devam etmiştir..
Bir çok değişik kültürden, değişik meslek gruplarından ve her yaştan insanla iletişim halinde olması, Yücel'e geniş bir bakış açısı ve güçlü bir empati duygusu kazandırmıştır. Ayrıca sosyolog olmanın getirdiği avantaj ona, içinde bulunduğu organizasyon süreçlerinde doğru tespitler yapabilmesini, alternatifli çözümler üretebilmesini sağlamıştır.


Karakter olarak son derece pozitif ve yaratıcı olan Yücel, bu dünyaya gelen her insanın bir amacı olduğuna inanmaktadır. Kendi amacını da insanlığa fayda sağlayarak, insanları mutlu etmek olarak tanımlayan Yücel, bu misyonunu gerçekleştirme arayışı olarak, Sürpriz Perisi Organizasyon ve Danışmanlık firmasını 2009 yılında kurmuştur. Yücel, kendini organizatör olarak değil, Surprise Maker and Dream Creator olarak tanımlamaktadır.


Ve 2009 yılından itibaren, dürüstlüğünden ve yüzde yüz memnuniyet ilkesinden ödün vermeden,  pek çok başarıya imza atmıştır. Sürpriz organizasyonlar sektörünün kurucusu ve öncüsü olan Yücel, Dünya üzerinde de evlilik teklifleri ile ilgili kurulan ilk firmanın sahibidir. Evlilik Teklifi, Evlilik Teklifleri, Evlenme Teklifi, Evlenme Teklifleri kelimelerinin marka tescili de 2010 yılından itibaren kendisine aittir. 


On binden fazla organizasyon gerçekleştiren Şirin Yücel, ulusal basında pek çok kez yer almış, en son Beyaz Show programında Beyazıt Öztürk’ün konuğu olmuştur


Ata ve Çağdaş adlı i ki erkek çocuk sahibi olan Yücel, en büyük hayali ise, Sürpriz Vakfı kurarak ve dünya üzerinde sürprizlerle daha çok insanı mutlu edebilmektir.